Cestování s Alison (part 3)

17. srpna 2011 v 16:27 | TheNomik |  Ostatní
Nasedli jsme do rozpáleného auta, až se nám zatočilo v hlavě. Otevřel jsem okna a k tomu zapnul klimatizaci naplno. Za chvilku mi spíš byla zima.
Alison se dala do čtení bulvárních článků. Ke každému článku chtěla znát můj názor, takže jsem byl najednou bulvárem obalen. Kdybych nereagoval, tak by mi řekla, že ji neposlouchám. A vážně jsem se nechtěl hádat, když nemám kam utéct. Spíš, ona nemá kam utéct.
Když si dočetla poslední články a dočetla taky další kapitolu její oblíbené knihy, byla už tma. Pomalu jsme se řídili po dálnici. Jel jsem 130km/h, tím myslím, že když říkám pomalu, tak pomalu obrazně. Jeli jsme rychle, ale cesta ubíhala pomalu. Naštěstí na cestách nebyl moc divoký provoz. Všechno kolem svítilo. Dálnice i město kolem, kterého jsme projížděli bylo krásně osvětlené. Všechno zářilo. Doslovně. I Alison.
V rádiu nám zahráli Not Myself Tonight od Christiny Aguilery, moje Tonight, něco od Cee Lo Green a taky Jennifer Lopez s Pitbullem.
Alison vytáhla z tašky nějaké oplatky, které mi hrozně moc chutnali.
"Nepustíme si nějaký film?" zeptala se Alison a chroupala jeden oplatek za druhým.
"Noťas je na zadní sedačce v tašce."
Alison se pro něj natáhla, vytáhla ho z tašky a zapnula do nabíječky. Zapnula notebook a začala se v něj přehrabovat. Ona moc ráda zjišťovala nové věci. Ráda koukala, co jsem dělal a podobně. Ne že by mi nevěřila, ale moc ráda si četla nové písničky a to jsem nesnášel.
"Složka filmy, zlato," řekl jsem docela ostře.
"V té složce nic není."
"Jak to jako myslíš, že tam nic není? Mělo by tam být 25 filmů." Zamračil jsem se a potom mi to došlo. "Mám to na paměťovce, která je v přední kapsičce od tašky." Alison jako chytrá holka zapnula paměťovou kartu a filmy našla. Já jako pořádník v počítačích jsem měl filmy seřazené do dalších složek podle toho, jaké byl film kategorie. Horor, komedie, romantický, sci-fi atd.
"Co chceš?" zeptala se mě Alison. Mojí odpověď znala, ale vždycky se zeptala.
"Je mi to jedno."
"Tak jo, nějakou komedii." Rozhodla. Rozbalila složku a začala hledat. Ze 25 filmů byla polovina komedií. Komedie jsou snad moje nejoblíbenější. Moc rád se směji a jsem rád, že na to mám s Alison stejný názor, takže prostě komedií přebývalo.
Alison nakonec vybrala komedii s Antoniem Banderasem "Jedna navíc".
Notebook položila na palubovku, kde byla protiskluzová podložka. Takže jsem neměl strach, že by notebook mohl spatnou.
U filmu jsme se dobře pobavili. Viděl jsem ten film asi třikrát a vždycky jsem se smál. Jenom co jsem si představil, že bych měl být ve stejné situaci, jako Antonio.
Pro ty co neví o co ve filmu jde: Antonio Banderas je vlastníkem galerie a obrazy prodává nelegálně. Seznámí se s jednou ženou, ale nakonec se zamiluje do její sestry. Proto si vytvoří druhou identitu, že má bratra, který právě přijel do města. Jeho "bratr" tedy začne randit se sestrou jeho snoubenky. Antonio přebíhá z jedné ložnice do druhé jako pomatený, několikrát málem spadne do bazénu a podobně.
Cesta se nám díky filmu o něco zkrátila. Alison usnula. Já jsem poslouchal hudbu, trochu jsem si na sedačce zatancoval a zpíval jsem si. Předjel jsem pět aut a s jedním jsem asi hodinu bojoval. Ten chlápek v autě se nudil stejně jako já. Jeho auto bylo o polovinu menší než to moje, ale bylo naplněno až někam do oblak. Na zadní sedačce měl spící děti a ve předu mu spala manželka. Mával na mě, blikal, smál se. Nemějte mi za zlé trochu té zábavy.
V Jacksonvillu jsem musel zastavit. Zaběhnul jsem si na záchod a taky jsem natankoval. Musel jsem natankovat do plné nádrže, aby to vydržela aspoň na další tři až čtyři hodiny. Zatím jsme ujeli jenom šest hodin.
Alison se na naší zastávce probudila, koupila si další časopis.
"A jak chceš číst, když je tma?" zeptal jsem se, když jsme nasedali do auta.
"To mám na ráno."
Opřel jsem se o sedadlo a jenom tak jsem seděl. Alison se na mě překvapeně dívala.
"Potřebuji si odpočinout."
"Mám řídit?" zeptala se Alison. Zakroutil jsem hlavou. Promnul jsem si docela unavené oči, kouknul jsem na čas, který mi jasně červeně svítil, že je jedna hodina ráno. Nejlepší na tom bylo, že jsme byli pořád na Floridě.
"Hele, co kdybychom si zašli na Jacksonvill Beach?" navrhla Alison.
"Chceš plavat?"
"Ne, jenom se můžeme projít a trochu si od auta odpočinout. Jde vidět, že to potřebuješ." V tom měla pravdu. Jenomže já jsem už chtěl být alespoň v Columbii v Jížní Karolíně. Do Columbie to bylo přibližně 467km, to bychom mohli stihnout za 4 hodiny a půl. Alison jsem vysvětlil, že tam bych chtěla, aby mě vystřídala. Nebo abychom si zašli do nějakého motorestu, kde bychom si dali jídlo a aspoň na chvilku si odpočinuli. Na pláž se mi nechtělo. Spíš bych bral postel nebo nějaký gauč. K tomu nějaké pití a zapnout si MTV.
Alison s mým návrhem souhlasila a tak jsme to tak udělali. V Columbii jsme si dali něco jako předčasnou snídani. V restauraci jsme seděli skoro dvě hodiny. Povídali jsme si o našich dalších plánech do budoucna.
"Hlavně už žádné šílené cesty autem," řekl jsem důrazně.
"Dobře, ale neříkej mi, že tě to nebaví."
"Tobě se to řekne. Ty jsi skoro celých 10 hodin spala, já jsem pořád řídil a pauzu jsem měl jenom na benzínkách." Zastěžoval jsem si a zívnul jsem.
"Ano a flirtoval jsi s každou slečnou, která zastavila vedle tebe, že?" Alison měla široký úsměv na tváři a tvářila se docela nevině.
"Jo, s každou. Jednu jsem dokonce sledoval po cestě a skoro jsme se ztratili." Přidal jsem tomu trochu šťávu. Alison se začala smát. Bylo to dobře, protože málo kdo se směje v šest ráno a přitom se moc nevyspal. Třeba jako já.
Alison začala řídit a já jsem raději rychle usnul. Ne že bych ji nevěřil, ale jednou už bourala a tak bych raději neviděl další nehodu. Ona jezdila hrozně rychle a to byla žena zákona.
Po dvou hodinách mě probudil náraz.

Part 4 ZDE

Jedna z písniček z rádia:

A druhá od Christiny "Not Myself Tonight" ať pochopíte, že měl Enrique zvláštní poslouchání, když pak ještě pustili "Tonight":
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hudgens-twitter hudgens-twitter | Web | 17. srpna 2011 v 16:34 | Reagovat

Ahoj,máš super dessign.navštívila by si prosím môj blog?ďakujem

2 hudgens-twitter hudgens-twitter | Web | 19. srpna 2011 v 18:30 | Reagovat

a nespriatelíš??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama